-
Duitse toezichthouder wil weten waar het Duitse goud ligt
23 okt. 2012 06:56:00
Het Bundesrechnungshof, een soort financieel toezichthouder, heeft de Bundesbank gevraagd om haar goudreserve te laten controleren. De toezichthouder wil meer zekerheid hebben over de bijna 3.400 metrische ton goud die Duitsland zegt te hebben. Volgens de laatste statistieken heeft Duitsland na de VS de grootste goudreserve, maar die zou verspreid liggen over verschillende locaties. Daar komt bij dat de goudvoorraad volgens de toezichthouder niet zijn gecontroleerd op echtheid en op gewicht.
-
Wat deed de goudprijs in de jaren 30?
Datum
Iedereen die in goud belegt is waarschijnlijk wel bekend met de confiscatie van goud door president Roosevelt in 1933. Via een 'executive order' werden Amerikanen verzocht om goud in te leveren bij de Federal Reserve bank, tegen de vastgestelde koers van $20,67 per troy ounce. Vervolgens werd de dollar gedevalueerd ten opzichte van goud, tot $35 per troy ounce. Wat betekende de Grote Depressie voor de prijs en de koopkracht van goud?
-
Jim Rogers en Marc Faber in gesprek op CNBC
Datum
Jim Rogers en Marc Faber hadden een telefonische discussie op CNBC. Faber acht een correctie in aandelen waarschijnlijk. Rogers blijft daarentegen positief over hoofdzakelijke de Chinese aandelenmarkt. Echter breidt hij zijn posities alleen uit wanneer correcties zich voordoen. Ook het bezit en kopen van goud werd nog even aangestipt. Luister hieronder naar het gesprek.